Logo

Logo

poniedziałek, 29 listopada 2021

Zajęcia informatyczne!

     No cóż w dobie cyfryzacji, gdzie wszystko mamy w komputerach, na telefonach i nie może być przecież inaczej, zaplanowane zostały w ramach projektu zajęcia informatyczne. Miały one na celu nauczyć nas jak tworzyć prezentacje w różnych programach komputerowych, bo jednym z zadań było i będzie tworzenie prezentacji na temat naszego wyjazdu. Powstały wówczas pierwsze, krótkie prezentacje w programie Prezi. Na kolejnych zajęciach poznaliśmy zasady tworzenia bloga w programie blogspot.com, pojawiły się wówczas pierwsze zarysy, jak on będzie wyglądał. I tak zaczęła się przygoda z tworzeniem bloga, który możecie już obserwować.

Zajęcia poprowadziła pani Katarzyna Trajdos






Zajęcia geograficzne!

Zajęcia geograficzne prowadził pan Bogdan Węgrzyński. Na początku rozwiązywaliśmy test o Rumunii. Niestety nie wypadliśmy dobrze, ponieważ nie wiedzieliśmy zbyt dużo o tym państwie. Poprzez rozmowy, filmy, które nam Pan zaprezentował, poznaliśmy kulturę Rumunii, tradycje, atrakcje turystyczne, ważne zabytki . Dzięki tym zajęciom jesteśmy bogatsi w wiedzę o tym kraju i teraz test na pewno wypadłby dużo lepiej :) 







Zajęcia o systemie edukacji w Polsce!


Zajęcia o systemie edukacji w Polsce .

  1.  Jak wygląda polski system edukacyjny?
  2. Jakie były założenia reformy edukacji z 2016 r.?
  3. Jakie są najważniejsze dokumenty prawne dotyczące polskiego systemu edukacji?

    O tym wszystkim dyskutowaliśmy podczas warsztatów, które poprowadził nauczyciel geografii i wiedzy o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Feliksa Fabianiego w Radomsku, pan Tomasz Mazur.


    Pierwszym etapem tych zajęć było dobranie się w grupy poprzez ułożenie wylosowanych wcześniej puzzli w całość. Powstały rysunek informował nas o poszczególnych etapach naszego systemu edukacji, który następnie omówiliśmy. Miało to nam pomóc w przedstawieniu założeń polskiego systemu edukacji naszym rumuńskim rówieśnikom. Podczas warsztatów mieliśmy także za zadanie stworzyć własną wyspę (łącznie powstało ich kilka), na której każdy i każda z nas pełnił inną rolę, m.in. ministra edukacji, ministra spraw zagranicznych, ministra ds. bezpieczeństwa czy też wodza wyspy. Ustalaliśmy zasady obowiązujące na wyspie, mogliśmy poznać, wędrując po innych wyspach, jakie zasady ustalili mieszkańcy innych wysp. Co ważne, mieliśmy także za zadanie wskazać elementy systemu edukacji w Polsce, które wg nas powinny zostać utrzymane oraz takie, które naszym zdaniem wymagają zmian. Wśród propozycji do zmiany pojawił się m.in. wątek zmiany systemu oceniania, na formę informacji zwrotnej, nie ocen. Na zakończenie zajęć, do specjalnie przygotowanego, podróżniczego kuferka, wrzucaliśmy karteczki z informacjami, które najlepiej oddają polską tożsamość. Pojawiły się m.in. polskie symbole narodowe, ważne daty i wydarzenia historyczne, obiekty dziedzictwa narodowego ale także typowe, polskie potrawy. W kuferku umieściliśmy także to, co chcemy ze sobą zabrać do Rumunii, a wiąże się z naszym regionem, m.in. pocztówki, a jedną z nich na pewno wyślemy z Rumunii do prowadzącego warsztaty 🙂
To była fajna przygoda!





Zajęcia filmowe!

 Podczas pobytu w Rumunii będziemy nagrywali różnego rodzaju filmy zarówno :

  • z zajęć w rumuńskiej szkole, pokazując naszym uczniom po powrocie, jak wygląda tam edukacja,
  • z wycieczek m.in do Transylwanii,
  • z pobytu w pobliskich miasteczkach, pokazując zwyczaje tutejszych mieszkańców,
  • i wiele innych.
W związku z tym zorganizowane zostały dla nas warsztaty pokazujące w jaki sposób prawidłowo nagrywać filmy, co jest ważne w kręceniu i obróbce końcowej.
Zajęcia poprowadził pan Tadeusz Korach, który w ciekawy i przystępny sposób, a co ważne praktyczny pokazywał nam filmowe triki. Wszelką zdobytą wiedzę postaramy się wykorzystać podczas wyjazdu. 
Obserwujcie bloga, bo filmy na pewno znajdą się tutaj 👇

Zajęcia taneczne!


Polonez – polski taniec narodowy, dawniej nazywany tańcem dworskim. Jest to taniec kołowy, korowodowy. Pierwszy szczegółowy opis kroków poloneza pochodzi z 1755 roku.

Dlaczego piszemy o tym tańcu?

    Naszym zadaniem było nauczyć się kroków narodowego tańca, jakim jest POLONEZ i wszystkich układów z nim związanych. Początki były dość trudne, wszystko nam się plątało, ale było bardzo wesoło     i twórczo. Opiekunowie mieli ciężki orzech do zgryzienia z nami :).  Z każdą lekcją jednak było coraz lepiej i mamy nadzieję, że uda nam się nauczyć rumuńskich rówieśników tego tańca. Bo takie mamy zadanie!

Pierwsze zajęcia prowadził Pan Dawid Fiszer ze Studia Tańca Etiuda.

Następne zajęcia taneczne prowadziły panie Katarzyna Blada i  Beata Janacz. 





Zajęcia z języka angielskiego!

    Zajęcia z języka angielskiego prowadzone były przez panie Ewę Kaczkę i Anetę Sojczyńską. Miały na celu wzbogacić nasze słownictwo poprzez rozmówki w języku angielskim na różne tematy. Uczyliśmy się:

  • przedstawiać i opowiadać o sobie, 
  • jak zrobić zakupy, 
  • jak zachować się w miejscach publicznych a szczególnie w hotelu, 
  • jak dotrzeć do obranego celu, pytając się przechodniów o drogę, 
  • jak skorzystać z mapy google,
  • jak rozmawiać z rówieśnikami na różne tematy.
Zajęcia według nas były bardzo kreatywne. Panie starały się przygotować nas do wyjazdu tak, byśmy nie czuli bariery językowej. DAŁY Z SIEBIE WSZYSTKO! To nie były lekcje stereotypowe i nudne. Nie czuliśmy, że musimy tu być, tylko, że bardzo chcemy. Forma zajęć była dla nas bardzo ciekawa, nowa      i wesoła, a to wszystko dzięki Paniom, które umilały nam czas swoim świetnym podejściem do nas oraz humorem.





wtorek, 23 listopada 2021

Prezentacja naszego kraju- Polski.

Prezentacja naszego kraju- Polski.

    Już niedługo wyjeżdżamy do Rumunii. Tak po prawdzie to my jesteśmy na pozycji wygranej. Spytacie dlaczego? Ano dlatego, że będziemy mogli na żywo obejrzeć ten kraj, zapoznać się z jego kulturą i sztuką, poznać zwyczaje. Niestety nasi rumuńscy rówieśnicy nie będą mogli doświadczyć tego samego. Jedyne co możemy im zaoferować, to pokazać w formie prezentacji, filmików, co takiego wartego jest do obejrzenia w naszym kraju, czego tu się uczymy i jak żyjemy. Spróbujemy zachęcić Ich do odwiedzin.

Poniżej zamieszczamy prezentację o Polsce, która powędruje z nami.

👇

https://view.genial.ly/6145de60ae7dec0dd432c555/video-presentation-polska?fbclid=IwAR3HxBvB5L6yEANlpqy2Cu0FHi0qdg06g5yfEmFaPRmiKhrp2PvnFupQhWE

Autorem prezentacji jest pani Mariola Pokropska.




Może choć troszkę przybliżymy jak wygląda nasz kraj, resztę dopowiemy :)


poniedziałek, 22 listopada 2021

Brygada Pozytywnie Zakręconych


Brygada Pozytywnie Zakręconych 
uczestników projektu "Pokaż Język!"


 

                                                       Opiekun Ewa Rajtar                  Opiekun Ola Gniłka



UCZESTNICY 


 Ala Karasek    Ania Janas

 Asia Tutaj           Emilka Żebrowska



 Jasiek Lempart   Julek Struzik

 Klaudia Kuśmierska  Lena Reszka

 Natalia Ciemniewska   Ola Szwedzik

 Olivia Wojtas               Piotrek Sworowski

 Tomek Kucharski     Wiktor Wyżnikiewicz

 Zuza Karasek          Zuzanna Rogalińska

 Piotr Zagaj                      Zuzia Barańska




 

niedziela, 21 listopada 2021

Coś o naszej szkole!

 Coś o naszej szkole!

    Nie trzeba pisać, że NASZA SZKOŁA to niezwykła placówka, która kształci mądrych i odpowiedzialnych ludzi. Baza dydaktyczna szkoły jest niewątpliwie na wysokim poziomie. Wspomaga to zapewne proces edukacji uczniów, ale też i jest pomocna dla nauczycieli
👨‍🎓👩‍🏫👨‍🏫. Tu się cały czas coś dzieje 👍. Projekty💗, wymiany, nietuzinkowe konkursy, wycieczki🌍, dużo uśmiechu😊🙃 ale i też wytężonej pracy obu stron, która uwierzcie... zaowocuje szybciej niż myślicie. Mózg się gotuje🤯😄. Ten kto uczęszczał do tej szkoły wie, że niejeden wspaniały absolwent wyszedł spod skrzydeł tutejszych pedagogów.

Co sądzimy o naszej szkole?
"PSP 7 w Radomsku to szkoła, która organizuje wiele ciekawych wydarzeń"
"W szkole nr 7 często chodzimy na kino szkołę co jest fajna odskocznia od lekcji"